صفحه اطلاعات مدرک

تقویت رزومه خود با مدرک های حرفه ای

در بازار کار رقابتی امروز،‌ داشتن یک رزومه (CV) برجسته و عالی برای تحت تاثیر قرار دادن کارفرما ها خیلی اهمیت داره. پایه ی یک رزومه ی قوی رو مدارک تحصیلی و تجربه و تخصص افراد تشکیل میده. حالا این وسط چیزی که باعث متمایز و متفاوت شدن یسری از ادم ها برای یک پوزیشن خاص میشه، قطعا مدارکی هست که افراد به رزومه ی خودشون اضافه میکنند. تیم پرتقال برای اینکه دانشجو ها بتوانند از این مزیت فوق العاده برای استخدام شدن و حتی مهاجرت کردن به کشور های دیگربهره ببرند، تصمیم گرفته که امکان دریافت مدرک رو برای همه ی افرادی که دوره ها رو ثبت نام میکنند فراهم کنه. همه ی کسانی که دوره ها رو ثبت نام میکنند میتونند مدرک بگیرند و رزومه ی خودشون رو تقویت کنن. در ادامه تصویر یک نمونه ی واقعی از مدرکهای تیم پرتقال قرار گرفته

چجوری میتونیم مدرک یک دوره رو بگیریم:

قدم اول برای گرفتن مدرک، قطعا ثبت نام در یک دوره است. وقتی میخوایید یه دوره رو ثبت نام کنید، توی ستون کنارش که یک قسمت به نام اطلاعات کلی دوره هست رو اگرچک کنید میبنید این مورد که، اون دوره ی خاص مدرک داره یا نه، کنارش توضیح داده شده است.

به محض اینکه توی یه دوره ای که دارای مدرک هست ثبت نام کنید میتونید توی آزمون گرفتن مدرک شرکت کنید. آزمون ها شامل سوالات تستی هستن و حداکثر پنج بار هر دانشجو میتونه در آزمون شرکت کنه. زمانیکه شما امتیاز حداقل 60 و بالاتر رو از امتیاز 100 بتونید کسب کنید براتون مدرک صادر میشه. اولین آزمونی که دانشجو حداقل نمره ی مورد نظر رو دریافت کنه اون آزمون به عنوان آزمون نهایی برای دانشجو در نظر گرفته میشه. حالا این یعنی چی؟ یعنی اینکه اگر یک دانشجو توی دومین باری که توی آزمون شرکت میکنه، بتونه حداقل نمره ی مورد نیاز یعنی 60 امتیاز رو بگیره، مدرکش بر اساس همون ازمون براش صادر میشه و دیگه امکان شرکت در آزمون رو نداره. در نتیجه دانشجو ها باید به همه ی سوالات با دقت بسیار زیاد و آرامش کامل جواب بدن.

مدرک هایی که از طرف تیم پرتقال برای دوره های دارای مدرک صادر میشه فقط تحت نظر خود برند پرتقال هستش. مدرکی که قبلا برای دانشجو های گروه پرتقال صادر شده برای ارسال به مراکز علمی مثل دانشگاه ها، اداره ی کار و حتی برای مهاجرت استفاده شده. تمام مدارک هم از نظر ارگان های مختلف که نام برده شد، کاملا معتبر بوده و کمک بسیاری به دانشجو های ما کرده.

اگه مدرک بگیرم از چه امکاناتی میتونم برخوردار بشم:

  1. امکان صحت سنجی در سایت پرتقال: اگر وارد سایت پرتقال بشید یک گزینه ای رو میبینید به نام صحت سنجی مدارک، با ورود به این قسمت میتونید صحت سنجی مدارک خودتون رو انجام بدید. نحوه ی کار کردن با این بخش سایت خیلی ساده است، فقط کافیه روی اون بخش کلیک کنید بعدش یک قسمتی هست که باید کد ملی خودتون رو وارد کنید در آخر هم روی صحت سنجی کلیک میکنید. این تمام کاری است که باید انجام بدید.
  2. قرار دادن نام نفرات برتر در زیر هر دوره: علاوه بر تمام مزیت هایی که داشتن مدرک داره، باید بگیم که این مورد از همشون مهم تره. تاثیری که وجود اسم شما در زیر هر دوره به عنوان دانشجوی برتر، میتونه در آینده ی شغلی شما بزاره غیر قابل وصف هستش. 

این مورد به این صورت هست که درپایین هر دوره یه قسمتی وجود داره که تیم پرتقال اسم دانشجو های برتر رو قرار میده. دانشجوی برتر بر اساس نمره ای که در آزمون کسب کرده نسبت به زمانی که برای گذروندن اون آزمون صرف کرده مشخص میشه. برای مثال، در قسمت پایین دوره ی هوش مصنوعی، اسم افرادی وجود داره که توی کمترین زمان بهترین امتیاز رو در آزمون اون دوره تونستند بگیرن. وقتی اسم شما زیر دوره باشه یکسری افراد مثل کارفرما ها، کسان دیگه ای که توی اون حوزه کار میکنند یا حتی دانشجو های دیگه که به زودی همکارای شما میشن میتونن مشخصات شما را ببینند. وقتی این افراد اسم شما رو زیر این دوره میبینن میتونن روش کلیک کنن و وارد پروفایل شما بشن. توی قسمت پروفایل هر دانشجو میتونه عکس، مشخصات فردی مهارت هاش، اطلاعات تماس و رزومه ی خودش رو به صورت متن قرار بده و خودش رو در یک محیط علمی فوق العاده پرزنت کنه. اهمیتی که این موضوع داره اینه که این کار باعث ایجاد یک شبکه ی خیلی قوی بین افرادی میشه که در یک حوزه علاقه مند هستند و یا مهارت دارند.

اهمیت مدرک ها در رزومه ی افراد چیست:

وقتی رزومه ی شما شامل مدرک ها است، در اصل نشان دهنده ی این موضوع است که شما چقدر به رشد و توسعه خودتون اهمیت میدید. از دیگر دلایلی که اهمیت مدرک را نشان میدهد میتوان به، ارتقای مهارت های فرد، نشان دادن انگیزه و ابتکار، متمایز شد از رقبا، ایجاد اعتبار و اعتماد، آپدیت بودن با صنایع و فناوری های در حال تغییراشاره کرد. اهمیت دیگر مدرک ها ایجاد یک شبکه بین افراد است، در سمینار ها یا دوره های انلاین یک شبکه ی مناسب بین افراد ایجاد میشود. ایجاد ارتباط با متخصصان در حوزه ی کاری شما میتونه زمانی که به یک راهنمایی نیاز داشته باشید بسیار مهم باشه و یا باعث دریافت پیشنهادات کاری و همکاری باشه. در مورد این موضوع تیم پرتقال بهترین و کارآمد ترین نوع شبکه سازی رو برای دانشجو هاش فراهم کرده.

مدرک ها ارزش فوق العاده ای به CV شما میدهند و نشان دهنده ی تعهد شما به یادگیری مستمر و پیشرفت حرفه ای هستند. داشتن مدرک باعث افزایش چشم انداز و درک شما از آینده ی شغلی خودتان میشود. و همچنین باعث متمایز شدن شما در این بازار کار در حال رشد، تحول و رقابتی میشود. بنابراین، فرصت هایی را برای گرفتن مدرک برای شما پیش میایند را به هیچ عنوان از دست ندهید. چونکه آنها میتوانند به طور قابل توجهی رزومه و CV شما را ارتقا بدهند و درهایی از فرصت های شغلی و پوزیشن های جدید و هیجان انگیز را برای شما باز کنند.